Polacy w Anglii - Emigracja, Praca, Zarobki.

Jedna społeczność wiele spraw.

11 mar 2022

Jak przelać pieniądze z konta na konto w Anglii?

Jak przelać pieniądze z konta na konto w Anglii?

Skoro znaleźliście ten artykuł, to zapewne chcecie wiedzieć, jak przelać pieniądze z konta na konto w Anglii. Tak się składa, że my wiemy jak! Bez względu na rodzaj konta bankowego, czy też metodę płatności, jaką wybraliśmy, należy wprowadzić dane potrzebne do wykonania naszego przelewu. O jakie dane konkretnie chodzi i jak zrobić to właściwie? Całość szczegółowych informacji w tym temacie znajdziecie w niniejszym artykule. 

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Numer konta i sort code
Instrukcja – jak realizować?
Bezpieczeństwo transakcji
Zagraniczny transfer – jak?
Alternatywa online Klik-24

Jak przelać pieniądze z konta na konto w Anglii? – podstawowe informacje

Jak przelać pieniądze z konta na konto w Anglii? Na pierwszy rzut oka dla większości osób odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Przelewy pomiędzy brytyjskimi rachunkami to przecież lokalne przelewy krajowe. Jednakże wyłącznie klienci, którzy wcześniej mieli już styczność z wykonywaniem tego typu transakcji posiadają odpowiednią wiedzę w tym obszarze. Na szczęście w tym miejscu umożliwiamy Państwu zgłębienie tych tajników!

W dzisiejszych czasach wiele osób wciąż się zastanawia, jak przelać pieniądze z konta na konto w Anglii. Nie może to dziwić, gdyż rozwiązań na zrealizowanie takiej usługi nie brakuje. Jednakże obecnie najpowszechniejszym z nich jest tradycyjny przelew bankowy metodą online. Płatność w tej formie można wykonać zarówno za pomocą komputera, jak i komórki, poprzez bankowość internetową, wprowadzając dane adresata. Co niektórzy nadal wolą korzystać z osobistej wizyty w oddziale banku, w celu pomocy doradcy. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej opcji, niezbędne będzie podanie identycznych informacji. Dlatego szczerze polecamy osobiste przelanie pieniędzy, gdyż w ten sposób zachowamy cenny czas, nie stojąc w długich kolejkach. A także zaoszczędzimy nasze pieniądze, z uwagi na brak prowizji, którą zapłacimy za zlecenie przelewu w placówce.

Pamiętaj! Zjednoczone Królestwo (UK) to państwo unitarne, które tworzy kilka krajów: Anglia, Walia, Szkocja oraz Irlandia Północna. Dlatego warto wcześniej wiedzieć: jaka jest waluta w Anglii? oraz w pozostałych krajach Wspólnoty.

Sort code i account number – co to jest?

Co kryje się za tymi tajemniczo brzmiąco nazwami, czyli sort code i account number? Przede wszystkim są to kluczowe dane, bez których zrealizowanie przelewu pomiędzy brytyjskimi rachunkami nie byłoby możliwe. Pierwszy z nich to kod identyfikacyjny danego oddziału banku, który składa się z 6 cyfr. Drugi zaś to 8-cyfrowy numer konta bankowego w UK. W przypadku przelewów pomiędzy rachunkami w Zjednoczonym Królestwie używa się właśnie tego formatu. Jeśli zaś transfer pieniędzy wysyłamy za granicę, to obowiązuje nas natomiast numer rachunku IBAN. Oprócz powyższych, znać też musimy oczywiście podstawowe dane odbiorcy, jakimi są imię i nazwisko. Widać więc, że w porównaniu z polskimi numerami kont bankowych, różnica jest znacząca. Z czego to wynika? Angielskie banki opierają się na innym systemie numeracji. Angielski IBAN tworzy ciąg 22 znaków, w tym międzynarodowy kod ISO – GB. W Polsce zaś IBAN składa się z 28 znaków, łącznie z kodem – PL.

Ważne! Wysyłając przelew z konta na konto w Polsce, wystarczy numer konta i dane odbiorcy. Gdy robimy zaś przelew z konta na konto w Anglii, podajemy zarówno numer rachunku, czyli account number, jak i kod banku, czyli sort code.

Sprawdź, jak przelać pieniądze z konta na konto w Anglii krok po kroku!

Jeśli nadal nie wiecie, jak przelać pieniądze z konta na konto w Anglii, to poniżej umieszczamy przykłady w formie obrazków. Odzwierciedlają one jak faktycznie wygląda proces uzupełniania danych w bankowości internetowej. Dodatkowo niżej załączamy alternatywę w postaci dokładnej instrukcji krok po kroku.

  1. Pierwszy krok to określenie rodzaju konta odbiorcy: osobiste (personal) albo firmowe (business). Po dokonaniu wyboru, wpisujemy nazwę odbiorcy, czyli imię i nazwisko, bądź nazwę firmy.
  2. Niektóre banki posiadają również opcjonalną funkcję “Display name”, która jest ułatwieniem przy wysyłaniu częstych wpłat do tych samych odbiorców. Wówczas, jeśli po raz pierwszy wpiszemy wybrany tytuł przelewu, to przy kolejnych transakcjach wyświetli się taki sam. Można go jednak zmienić ręcznie.
  3. Kolejno wprowadzamy 8-cyfrowy numer konta (account number) oraz 6-cyfrowy numer rozliczeniowy, będący kodem banku (sort code).
  4. Następnie wybieramy tytuł przelewu w polu “Reference”. W przypadku przelewu na rachunek firmy/instytucji jest to dość istotne, by wpisać dokładnie takie informacje, jakie nam podano. Błędne dane mogą opóźnić realizację usługi.
  5. Ostatnim krokiem jest ustalenie kwoty przelewu i to wszystko!
  6. Dodatkowo, gdy chcemy od razu wysłać przelew, możemy wybrać opcję płatności natychmiastowej. Czyli “as soon as possible“. Natomisat, gdy chcemy wyznaczyć konkretną datę naprzód, możemy skorzystać z kalendarza.

Wybór rodzaju konta odbiorcy

Szczegóły przelewu w Anglii


Uwaga! W celu przeciwdziałania działalności oszustów, banki postanowiły o ustanowieniu nowych zasad. Wymagają one uzupełnienia i potwierdzenia przez nas dodatkowych informacji. Sprawdźmy poniżej, o jakich przepisach mowa.

Bezpieczeństwo transakcji bankowych w Internecie

W jaki sposób banki dbają o bezpieczeństwo naszych finansów? Wszystko odbywa się za pomocą procesu mocnego uwierzytelniania konta danego klienta. Jest to gwarant pełnej autoryzacji dostępu do rachunków bankowych klientów, a zarazem korzystania z ich zasobów. Tak więc, w celu wysłania przelewu bankowego na konto nowego odbiorcy należy przejść przez tzw. dwuskładnikowe uwierzytelnianie. Tak samo będzie to wyglądało w przypadku ustanowienia standing order, czyli stałego zlecenia. W praktyce nasz bank przesyła nam kod do weryfikacji na nasz numer telefonu, bądź też w formie maila. Po otrzymaniu, wprowadzamy go, aby potwierdzić wykonanie przelewu bankowego przez Internet.

Poza tym niech nie zdziwi nas komunikat dotyczący powodu, dla jakiego przelewamy pieniądze do danego adresata. Może być to przelew do rodziny/znajomych lub zapłata za rachunek. Ważną część na tym etapie jest ostrzeżenie o działaniu oszustów. W związku z tym, tak ważne jest, aby dokładnie zweryfikować wprowadzane dane, a przede wszystkim znać odbiorcę płatności. Na koniec poświadczamy, że zdajemy sobie sprawę z możliwości oszustwa i chcemy kontynuować operację. Po wyrażeniu zgody, bank przystąpi do wykonania transferu pieniędzy.

Jak przelać pieniądze na konto zagraniczne?

Z uwagi na fakt, że dziś przelewy bankowe dokonuje się w większości za granicę, warto wiedzieć jak je zrobić. Tak więc, jak przelać pieniądze na zagraniczne konto? Oczywiście można realizować je tradycyjnie przez banki. Jednakże, pamiętajmy, że nie jest to zbyt opłacalne. Wszystkie instytucje bankowe pobierają dość wysokie opłaty za samo zlecenie usługi. A dodatkowo stosują niezwykle niekorzystne kursy wymiany walut. Efektem tego stanu rzeczy będzie mniejsza kwota, jaką dostanie odbiorca płatności. Finalnie, wysyłając przykładowo 1000 GBP, możemy stracić aż do 50 GBP, w zależności od tabeli opłat i prowizji. Niemniej, rozwiązanie to bez względu na to, jaki bank wybierzemy, nie jest optymalne. Na szczęście, dziś nie musimy polegać wyłącznie na kiepskich propozycjach ze strony banków. Dużo lepszą alternatywą będzie szybki i tani przelew online, który zlecimy poprzez jedną z wyspecjalizowanych firm online!

Zobacz, jak przekazać pieniądze za granicę korzystniej z Klik-24!

Gotowym i sprawdzonym rozwiązaniem na przekaz pieniędzy za granicę jest oferta naszej firmy Klik-24! Zapewniamy szybkość transferu środków (24-48h robocze), a przy tym bezpłatne przelewy zagraniczne w trybie Standard. Sprawdź!

Tym samym dotrwaliście do końca artykułu. Jeśli chcecie być z Nami na bieżąco to polubcie naszą stronę, dzięki czemu będziecie otrzymywali informacje o aktualnościach. Będziemy Wam bardzo wdzięczni, jeśli udostępnicie ten post. Szczególnie osobom, które w Waszej ocenie mogą skorzystać na zapoznaniu się z naszym artykułem. Dziękujemy!

Inne artykuły

18 mar 2022

Kody pocztowe w UK

Kody pocztowe w UK w żadnym wypadku nie przypominają tych, jakich używamy w naszym kraju.  Angielskie kody pocztowe to kombinacje składające się z cyfr i liter. Jak więc wygląda ich struktura i co oznaczają? Tak więc, aby zasięgnąć potrzebną wiedzę w tym temacie i być pewnym, że kod doprowadzi nas we właściwe miejsce. Warto dowiedzieć się wi

29 sie 2022

Rejestracja samochodu z Anglii po Brexicie

Rejestracja samochodu z Anglii po Brexicie nadal jest możliwa. Jednak na innych warunkach. Tak więc, jakie zmiany zaszły? Przekonajmy się! Modyfikacje przepisów mają swoją przyczynę w opuszczeniu przez Wielką Brytanię struktur unijnych. Okres przejściowy, gdzie obowiązywały jeszcze stare zasady, trwał do 31 grudnia 2020 roku. Toteż jak zarejestrować a

19 lis 2021

Metro londyńskie

Metro londyńskie stanowi komunikacyjny unikat w skali Europy. Składa się bowiem z 11 linii, 272 stacji, a długość tras to ok. 400 km. Toteż będąc po raz pierwszy w Londynie można mieć nie lada problem w tej kwestii. Jak więc nie zgubić się w tym gąszczu sieci metra? Wystarczy przeczytać nasz dzisiejszy artykuł, który może okazać się przydatny i praktyczny