Przekazy pieniężne online
GBP ⇆ PLN

Prosty sposób wysyłania pieniędzy.

11 mar 2024

Konto w brytyjskim banku

Konto w brytyjskim banku

Konto w brytyjskim banku z pewnością ułatwia dokonywanie transakcji osobom, które wyemigrowały do UK w celach zarobkowych i potrzebują wykonywać cykliczne przelewy do Polski. Decydując się na wyjazd i podjęcie pracy zarobkowej na Wyspach Brytyjskich, jedną z priorytetowych kwestii powinno być zabezpieczenie finansów. Dlatego powinniśmy dobrze zastanowić się nad wyborem banku, w którym otworzymy nasz rachunek bankowy. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się czołowym bankom Zjednoczonego Królestwa oraz ich ofertom. Ich analiza pozwoli Ci zdecydować, który z nich będzie odpowiadał Twoim preferencjom!

Spis treści:
Najpopularniejsze banki w Wielkiej Brytanii
Zalety posiadania konta bankowego
Jak otworzyć rachunek bankowy w UK?
W jaki sposób przesyłać funty do Polski?

Konto w brytyjskim banku

Konto w brytyjskim banku jest potrzebne do przeprowadzania codziennych operacji finansowych, otrzymywania wynagrodzenia, opłacania rachunków, a także umożliwia przesyłanie pieniędzy za granicę. Obecnie coraz więcej osób emigruje w celach zarobkowych i nie tylko, co generuje jeszcze większą potrzebę swobodnego przesyłania środków. Zależy na tym wielu Polakom i Polkom mieszkającym na Wyspach Brytyjskich, którzy chcą przekazywać funty do ojczyzny i nie ponosić za wykonanie transakcji zbyt dużych kosztów. Dodatkowo, dostęp do angielskiej karty płatniczej, ułatwia dokonywanie bezgotówkowych płatności w UK. Gdzie otworzyć rachunek bankowy? Jakie są koszty jego prowadzenia? Na co zwrócić uwagę? Które banki są najczęściej wybierane przez Polaków? Sprawdźmy!

Najpopularniejsze banki w Wielkiej Brytanii

Bankowość w Wielkiej Brytanii jest dobrze rozwiniętym sektorem, obejmującym różnorodne usługi finansowe. Istnieje wiele banków, zarówno globalnych instytucji finansowych, jak i lokalnych. Obecnie w Anglii funkcjonuje ponad 300 placówek bankowych, dlatego wybór tego jednego staje się nie do końca taki prosty. Mnogość ofert może nas przytłoczyć, dlatego warto wiedzieć które z nich znajdują się w czołówce. Nasuwa się pytanie, który angielski bank wybrać? Oto lista topowych brytyjskich placówek bankowych, które cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców UK:

 1. HSBC – jest jednym z największych banków na świecie, a jego siedziba znajduje się właśnie na terytorium Zjednoczonego Królestwa.
 2. Barclays – zalicza się do najstarszych brytyjskich placówek bankowych, a jego siedziba znajduje się w Londynie.
 3. Lloyds Banking Group – posiada około 1300 oddziałów, odgrywa istotną rolę w brytyjskim sektorze finansowym, a jego historia sięga XVIII wieku.
 4. NatWest Group – jego siedziba znajduje się w Edynburgu (Szkocja), wcześniej znany był pod nazwą Royal Bank od Scotland Group.
 5. Santander – międzynarodowy bank, którego popularność w UK wzrosła po tym, gdy przejął Abbey National w 2004 roku. posiada prawie 1010 oddziałów.

Zalety posiadania konta bankowego

Posiadanie konta bankowego w brytyjskim banku może przynieść wiele korzyści, zarówno dla osób które planują stały pobyt na Wyspach, jak i dla tych którzy wyemigrowali okresowo w celu podjęcia pracy. Po pierwsze, możemy liczyć na wygodne rozliczenia. Otwierając rachunek bankowy w miejscowym banku, unikasz konieczności korzystania z gotówki i możesz szybko i łatwo dokonywać codziennych transakcji takich, jak m.in. płatność rachunków czy zakupy online. Kolejny ważny aspekt to przejrzystość finansów. Zapisy finansowe ułatwiają śledzenie przekazów i audyt własnych wydatków oraz przychodów. Poza tym, posiadając konto możesz łatwiej przesyłać środki międzynarodowo, w tym do Polski. Warto również wspomnieć o tym, że podwyższa ono Twoją wiarygodność w oczach pracodawców, ponieważ jeśli bank decyduje się na jego otwarcie, to robi to z pewnym kredytem zaufania, na którym opiera się również pracodawca.

Jak widzisz, jest kilka czynników które zdecydowanie przemawiają na korzyść, jeśli chodzi o założenie konta bankowe w Anglii. Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twoich finansów powinno być priorytetowe, dlatego podejmij dobrą decyzję, w jaki sposób chcesz zabezpieczyć zarobione funty.

Zalety posiadania konta bankowego

Konto w brytyjskim banku - jak otworzyć?

Konto w brytyjskim banku może generować pewne obawy i wątpliwości, wśród osób które wyemigrowały do Zjednoczonego Królestwa w celach zarobkowych. Podejmując pracę w tym kraju i otrzymując wynagrodzenie chcemy, aby zarobione przez nas funty były bezpieczne. Dlatego, gdy już wybierzemy bank, w którym zdecydujemy się otworzyć rachunek bankowy, warto zapoznać się z procesem jego tworzenia. Jak krok po kroku założyć konto?

Dużym ułatwieniem jest to, że proces założenia konta w UK możemy rozpocząć przebywając jeszcze w Polsce. Wystarczy wypełnić wniosek online o utworzenie rachunku bankowego i przesłać na stronie wybranego przez nas banku. Jednak, wymagane będzie potwierdzenie tożsamości oraz zameldowania na Wyspach Brytyjskich. W tym celu niezbędne jest osobiste pojawienie się w placówce banku.

Jak wygląda cały proces krok po kroku?

Aby otworzyć konto w jednym z banków w UK, musimy przejść przez kilka kroków:

 1. Wybór banku - pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór banku, który będzie spełniał Twoje oczekiwania. Przejrzyj dokładnie oferty, zwróć uwagę na opłaty związanych z zakładaniem konta oraz jego użytkowaniem, wypłatą środków z bankomatów, posiadaniem karty, czy zlecaniem przekazów zagranicznych.
 2. Sprawdzenie wymagań - każdy bank może mieć swoje wymagania dotyczące otwarcia rachunku bankowego w jego placówce. W większości przypadków musimy dostarczyć dowód tożsamości oraz potwierdzenie brytyjskiego adresu zamieszkania.
 3. Umówienie spotkania - skontaktuj się z wybranym bankiem, aby umówić się na spotkanie w oddziale. W niektórych przepadkach istnieje możliwość otwarcia konta online.
 4. Dostarczenie wymaganych dokumentów - na spotkanie zabierze ze sobą paszport lub dowód osobisty, potwierdzenie adresu zamieszkania. W przypadku osób spoza Wielkiej Brytanii mogą być wymagane dodatkowe dokumenty.
 5. Weryfikacja tożsamości - na spotkaniu pracownik banku zweryfikuje Twoją tożsamość i może zadać kilka pytać, w celu przeprowadzenia rzetelnego i pozytywnego przebiegu procesu otwarcia konta.
 6. Wybór typu konta - bank może zaoferować Ci różne typy kont - osobiste, oszczędnościowe, biznesowe. Dokonaj takie wyboru, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.
 7. Podpisanie umowy - gdy wszystkie formalności zostaną dopełnione, zostaniesz poproszony o podpisanie umowy. Gotowe!

W jaki sposób przesyłać funty do Polski?

Gdy będziesz już posiadać konto w jednym z brytyjskich banków, warto dowiedzieć się, w jaki sposób możesz najtaniej i najszybciej przekazać funty do Polski. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług, jakie proponują platformy online, które specjalizują się w transferach międzynarodowych. Jednym z liderów jest Klik-24, czyli rzetelna instytucja płatnicza, która zapewnia korzystne transakcje, które są realizowane w 1-2 dni robocze. Za jej pomocą możesz swobodnie wysyłać środki z brytyjskiego konta na polskie omijając wysokie koszty.

Wystarczy, że dokonasz bezpłatnej rejestracji na stronie internetowej firmy. Wymagane są tylko podstawowe dane bez zbędnych formalności. Cały proces zlecenia przelewu jest bardzo intuicyjny i zajmie Ci dosłownie kilka minut. Możesz tego dokonać o każdej dogodnej dla Ciebie porze bez konieczności wychodzenia z domu. Aktualne kursy wymiany GBP/PLN możesz na bieżąco śledzić w serwisie internetowym firmy. Dzięki temu możesz naprawdę dużo zaoszczędzić oraz wiesz dokładnie, jaka kwota trafi do Twojego odbiorcy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Inne artykuły